Twitter Reklamları

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s

Twitter

Yaklaşık 330 milyon aktif kullanıcısı ile en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter ile Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanındaki internet kullanıcılarına ulaşmak mümkün.

İşletmenizi yeni kitlelere tanıtmak, markanız için özgün ve akılda kalacak bir imaj yaratmak, bilinirliğinizi arttırmak ya da mevcut müşterilerinizle iletişim halinde kalmak için kullanabileceğiniz Twitter reklamları ile rakipleriniz arasından sıyrılın. 

Twitter Reklamları Nelerdir? Avantajları Nelerdir?

Twitter reklamları ile işletmenizi, ürününüzü ya da sağladığınız hizmetleri dünyaya tanıtabilir, yeni kitlelere ulaşabilir, potansiyel müşterilerinizle iletişim kurabilirsiniz. Twitter reklamları, işletmenizin pazarlama planına ve hedeflerine bağlı olarak (örneğin takipçinizi arttırmak, sitenize tık almak, videonuzun izlenmesini sağlamak ya da mobil uygulamanızın indirilmesini teşvik etmek) özelleştirilebilen reklam verme seçenekleri sunar.

Dinamik kimliği ve özellikle genç nüfus arasındaki popülaritesi ile Twitter’da, işletmenizin sıfırdan bir marka imajı oluşturmak, marka bilinirliğini arttırmak, ürün satışlarını yükseltmek, web sitesi trafiğini çoğaltmak gibi pek çok farklı pazarlama hedefine uygun, etkili reklam kampanyaları yürütebilirsiniz. Detaylı hedefleme seçenekleri ile öne çıkan Twitter’da reklamlarınızın hangi yaş grubuna, hangi cinsiyete ya da hangi bölgede bulunan internet kullanıcılarına gösterileceğini seçebilirsiniz.

Gelişmiş hedefleme algoritmalarının yanı sıra kullanıcılara reklamlar ile etkileşime girme imkânı da sunan Twitter’da reklam içerikleriniz, kullanıcılar tarafından beğenilebilir, retweet edilebilir, mention’lanabilir ya da başka bir kullanıcıya direkt mesaj olarak gönderilebilir. Böylece reklam içeriklerinizin ömrü, hedefleme yaptığınız kitle ile buluştuktan sonra da devam eder.

Twitter reklamlarının bir diğer avantajı ise görüntü, video ve metin ögelerini optimal bir şekilde harmanlıyor oluşudur. Reklam içeriklerinizde dilediğiniz görseli, fotoğrafı, çizimi, gif’i ya da videoyu kullanabilirsiniz. Yaratıcı ve dikkat çekici metinler ile reklamınızı görüntüleyen Twitter kullanıcılarının reklamınızla duygusal bir bağ kurmasını sağlayabilirsiniz.

Twitter Reklam Modelleri Nelerdir? Twitter Reklamları Nerede Görülür?

Twitter’ı reklam verenler için çok cazip bir platform haline getiren en önemli faktör, çok çeşitli Twitter reklam modelleridir. İşletmenizin pazarlama hedeflerine ulaşmak, markanızın bilinirliğini ve değerini arttırmak, ürün ya da hizmet satışlarınızı yükseltmek veya uygulamanızın daha geniş kitlelerce indirilmesini sağlamak gibi pek çok farklı amaç doğrultusunda size en iyi hitap eden Twitter reklam modelini seçebilirsiniz.

  • Sponsorlu Gündem: Trend Topic listesinde sizin belirlediğiniz bir Hashtag’i 24 saat boyunca en üstte tutmanızı sağlar.
  • Sponsorlu Tweet: Henüz sizi takip etmeyen kullanıcılara standart tweet formatında ulaşmanızı sağlar.
  • Sponsorlu Hesap: Twitter hesabınızın sizi henüz takip etmeyen kullanıcıların önüne çıkmasını sağlar.
  • Uygulama Yükleme ve Etkileşim: Twitter kullanıcılarının zaman akışında görüntülenen reklamlar ile mobil uygulamanızın daha geniş kitleler tarafından indirilmesini sağlayabilirsiniz.

Twitter Reklamları Nasıl Fiyatlandırır?

Twitter reklamları, dinamik bir fiyatlandırma sistemine sahiptir. İşletmenizin pazarlama planı doğrultusunda seçeceğiniz reklam türüne, hedeflemenize ve reklamınızın yayında kalacağı süreye bağlı olarak değişen Twitter reklam fiyatları, her büyüklükteki işletmeye ve reklam bütçesine hitap eden alternatifler sunmaktadır.

Dijital Karma ile Twitter’da Öne Çıkın!

Markanızı Dijital Karma ile Twitter’da öne çıkarmaya ne dersiniz? Hemen her yaş grubundan milyonlarca internet kullanıcısının aktif olarak kullandığı Twitter’da Dijital Karma’nın desteğiyle işletmenizi potansiyel müşterilerinizle buluşturabilir, hedef kitlenize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Trendlere ayak uyduran, gündemi yakından takip eden, tecrübeli ve dinamik sosyal medya ekibimiz, işletmenizin pazarlama hedeflerine ulaşmasını sağlayacak içerik üretimi, aylık raporlama, hesap yönetimi, Twitter reklam kampanyası planlama ve yürütme gibi hizmetler sağlamaktadır. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak ya da markanızın Twitter’da öne çıkmasını sağlamak için hemen bize ulaşın!