SEO
Arama Motoru Optimizasyonu

Web sitenizin arama motoru görünürlüğünü arttırıp arama sonuçları sayfasında en üstte görünerek hedef kitlenizi büyütün.

SEO

Günümüzde Google, internetin ana sayfası görevi görmektedir. İhtiyacımız olan hemen her şeyi Google’da arayarak yalnızca milisaniyeler içinde bulabiliyoruz.

Bilgi, ürün, hizmet, eğlence… Her neyi istiyorsak kısa bir Google araması ile bulmamız mümkün. Her gün milyarlarca internet kullanıcısına hizmet veren ve milyarlarca internet sayfasına erişim sağlayan Google’da işletmenizin web sitesinin üst sıralarda çıkmasını sağlamak ve kitlenizi büyütmek istiyorsanız, SEO (Search Engine Optimization) olarak bilinen süreçleri takip etmelisiniz.

Yüksek düzeyde teknik bilgi ve uzmanlık gerektiren SEO çalışmaları hakkında bilgi almak ya da Dijital Karma farkı ile işletmenizi zirveye taşımak istiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçin.

SEO Nedir?

SEO, Search Engine Optimization olarak da bilinen Arama Motoru Optimizasyonu süreçlerinin sıklıkla kullanılan kısa adıdır. SEO süreçlerinin amacı, bir web sitesinin verimini ve organik trafiğini arttırmaktır. Bir başka deyişle işletmenizin internet sitesine mümkün olduğunca fazla insan çekmek için SEO metotlarını kullanmalısınız.

Web sitenizin Google aramalarında görünür olması ve arama sonuçları sayfasında üst sıralarda çıkması için anahtar kelime kullanımı, özgün içerik üretimi, erişilebilirlik sağlanması gibi adımları içeren SEO metotlarını kullanmalısınız. SEO metotları ve çözümleri, internet kullanıcılarının davranışları ve arama motorlarının algoritmaları tarafından şekillendirilmektedir. Bu sebeple SEO süreçlerini başarıyla yönetebilmek uzmanlık gerektirmektedir.

Web sitenizin hedef kitlenize ulaşmasını sağlamak ve organik trafiğini arttırmak için SEO desteğine ihtiyaç duyuyorsanız bizimle iletişime geçin, işletmeniz için eşsiz çözümler üretelim!

SEO Sürecinde Öne Çıkan Noktalar Nelerdir?

On-Page SEO: Bu metot, web sitenizde yer alan her bir sayfanın tek tek optimize edilmesini hedeflemektedir. Sayfaların hem HTML kodu hem de içeriği arama motorları tarafından görülmesi için düzenlenmelidir.

Off-page SEO: Sayfanızın arama motorlarındaki sıralamasını etkileyen faktörlerden biri olan off-page linklemeler, başka web sitelerinden sizin web sitenize gelen linklerdir. Bu linklerin optimizasyonu süreci, off-page SEO olarak bilinmektedir.

Teknik Optimizasyon: Web sitenizin çalışır durumda olması, arama motorları tarafından listelenmesi, HTML kodunuzun sorunsuzca çalışması, web sitenizin kısa sürede yüklenmesi gibi detayları içerir.

İçerik Optimizasyonu: Paylaşmaya değer içerikler üretilmesini, içeriklerde sık aranan anahtar kelimelere ve sık sorular soruların cevaplarına yer verilmesini hedeflemektedir.

SEO Nasıl Yapılır?

Ana hatlarıyla SEO süreçleri, 7 adımda yönetilmektedir:

1. Erişilebilirlik: Web sitenizin Google tarafından listelendiğine emin olmalısınız. Eğer siteniz Google’ın listelerinde yer almıyorsa, ne kadar iyi düzenlenmiş olursa olsun, ne kadar anahtar kelime içerirse içersin hedef kitlenizin karşısına çıkmayacaktır.

2. Özgün ve dikkat çekici içerik: Web sitenizin arama sonuçlarında üst sıralarda yer almasını istiyorsanız, hedef kitlenizin yaptığı aramalara paralel içerikler yayınlamalısınız. Açıklayıcı ve/veya bilgilendirici sayfalar, kullanıcıların muhtemel sorularına verilen cevaplar ve kolay takip edilen, dikkat çekici içerikler ile organik sıralamalarda öne geçebilirsiniz.

3. Anahtar kelime optimizasyonu: Arama motorlarının dikkatini çekmek için web sitenizde yaptığınız iş, sattığınız ürün ve hizmetler ile ilgili anahtar kelimelere yer vermelisiniz.

4. Kullanıcı deneyimi: Ziyaretçilerin sitenizde aradıklarını bulabilmesi için anlaşılır ve sade bir tasarım, kullanım kolaylığı, sorunsuz mobil ara yüzü ve hızlı yüklenen sayfalar ile kullanıcı deneyimini iyileştirebilirsiniz.

5.Paylaşmaya değer içerik: Web siteniz kullanıcılar tarafından farklı mecralarda paylaşıldığında ve farklı sitelerde web sitenizden bahsedildiğinde arama motorlarında üst sıralarda kendinize yer edinebilirsiniz.

6. Uygun başlık, link ve açıklama: Web sitenizin her bir sayfasının başlığı, linki ve açıklaması, sayfanın barındırdığı içeriğe uygun olmalıdır.

7. Arama motoru sonuç sayfasında (SERP) öne çıkmak: Arama motoru sonuçlarının görüntülendiği sayfada üst sıralarda yer almak için web sitesi içeriğinizi ve formatınızı SEO dinamiklerine uygun şekilde biçimlendirmelisiniz.

İşletmeler Neden SEO Hizmeti Almalıdır?

Web siteniz ne kadar profesyonelce yapılmış olursa olsun, hedef kitleniz tarafından ziyaret edilmediğinde marka imajınıza, bilinirliğinize ve satışlarınıza katkı sağlayamaz. Bu sebeple web sitenizin trafiğini yükseltmeli ve hedef kitlenizi web sitenize çekmelisiniz.

Potansiyel müşterilerinizin web sitenizi ziyaret etmesini sağlamak, arama motorlarında zirveye yerleşmek ve rakiplerinizden daha çok organik trafik kazanarak öne çıkmak için SEO süreçlerini bir uzmana emanet etmelisiniz. Detaylı teknik bilgi ve deneyim isteyen SEO süreçleri, artan marka bilinirliği ve satışlar ile işletmenizin geleceğini şekillendirir.

SEO Hizmeti ve SEO Danışmanlığı Nedir?

SEO hizmeti ve SEO danışmanlığı, işletmenizin web sitesini Google, Yandex gibi arama motorlarında üst sıralara çıkarmayı hedefler.

İşletmenizin faaliyet gösterdiği sektör, büyüklüğü, hedefleri gibi pek çok faktör tarafından şekillendirilen SEO süreçlerinin amacı, işletmenizin görünürlüğünü arttırmaktır. Bu amaçla lokal SEO, e-ticaret SEO, kurumsal SEO danışmanlığı gibi farklı hizmetler satın alabilirsiniz.

Lokal SEO, özellikle bölgesel hizmet veren işletmeler için önem taşımaktadır. Google arama sonuçlarının sırası, aramanın yapıldığı ile göre değişmektedir. IP adresi, tarayıcıdaki konum ayarları gibi çeşitli ayarlar sayesinde her kullanıcıya konumuna göre sonuçlar sunan arama motorları, illere göre farklı sonuçlar ve sıralamalar sunarak kullanıcının ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap vermeyi hedeflemektedir. Siz de işletmenizin faaliyet verdiği bölgedeki potansiyel müşterilerinizin aramalarında üst sıralarda çıkmak istiyorsanız, lokal SEO hizmetinden faydalanabilirsiniz.

E-ticaret ağırlıklı faaliyet gösteren işletmelerin ürün satışı ve başarısı, web sitelerinin trafiği ile doğrudan ilişkilidir. Bu sebeple anahtar kelime uyumlu blog yazıları, ürün açıklamaları, rakip analizi, anahtar kelime analizi gibi dinamikleri içeren e-ticaret SEO hizmeti, işletmenizin rakipleriniz arasında öne çıkması için gereklidir.

Kurumsal şirketinizin potansiyel müşterilere kolaylıkla ulaşması ve marka bilinirliğini arttırması, arama motorlarında görünür olması ve iyi bir sıralama kazanması için SEO süreçlerini içeren kurumsal SEO danışmanlığı hizmeti satın alabilirsiniz.

Dijital Karma, SEO’da Neler Yapar?

Dijital Karma, işletmenizin arama motoru performansını zirveye çıkarmak için pazar araştırması, rakip analizi, anahtar kelime analizi, SEO stratejisi oluşturulması gibi pek çok farklı çalışma yapmaktadır.

Rakiplerinizin pazardaki yerini görmek, işletmenizin rakiplerine kıyasla güçlü yanlarını tespit edip vurgulamak, sunduğunuz ürün ve hizmetler özelinde en doğru anahtar kelimeleri kullanmak için öncelikle işletmenizi tanır, faaliyet gösterdiğiniz sektörü ve rakiplerinizi analiz ederiz. Ardından hedef kitlenize en kısa yoldan ulaşmanızı sağlayacak, kapsamlı bir strateji hazırlarız. Neyi başarmak istediğinizi göz önünde bulundurarak işletmenize özel, özgün stratejiler ve çözümler üretiriz. Bu aşamada SEO denetimi, kelime araştırması ve backlink denetimi yaparız.

İşletmenize özel bir SEO stratejisi geliştirdikten sonra dönüşüme başlarız. Dönüşüm süreci; sitenizin arama motoru kriterlerine uyacak şekilde düzenlendiği teknik site optimizasyonunu, içeriklerin anahtar kelimelere göre düzenlendiği içerik optimizasyonlarını ve içerik geliştirme süreçlerini ve dönüşüm optimizasyonunu içerir. Sonrasında düzenli kontroller ile sitenizin arama motorlarında kazandığı yüksek sıralamanın koruması sağlanır, off-site SEO çalışmaları ile bu sıralama desteklenir.

Neden Dijital Karma’yı Tercih Etmelisiniz?

Alanında uzman, tecrübeli ekip arkadaşlarımız ve hep genç kalan ruhumuz ile Dijital Karma’da işletmenize özel, eşsiz SEO çözümleri sunuyoruz. Hayalinize ortak olacak, dijital mecrada size yol gösterip destek olacak bir ekip arkadaşı arıyorsanız biz buradayız!