Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal medya reklamlarıyla hedef kitlenizin ilgisini çekin ve markanızla ilgili bilgi sahibi olmalarını sağlayın.

Social Media

Dünyanın dört bir yanından tam 4 milyar 500 milyon insanın internete erişimi var. Bu kişilerin 3 milyar 800 milyonu ise aktif olarak sosyal medyayı kullanmakta. İnternet kullanıcıları her gün ortalama 6 saat 43 dakikalarını internette geçiriyor. Bu zamanını %90’ını ise mobil cihazlarda harcıyor.

İnternet ve sosyal medya hayatımızın bu kadar büyük bir parçası olmuşken müşterileriniz ve potansiyel müşterileriniz ile iletişime geçmek için sosyal medyanın gücünü muhakkak kullanmalısınız. İşletmenizi yeni zirvelere taşıyacak, sizi milyonlarca insana ulaştıracak ve müşteri kitlenizi genişletecek sosyal medya kampanyaları yürütmek, marka imajınızı güçlendirmek ve marka bilinirliğinizi arttırmak için sosyal medya danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz.

Sosyal medya danışmanlığı ile işletmenizin bütçesini zorlamadan hem sektörünüze hem de müşteri kitlenize uygun reklam kampanyaları yaratabilirsiniz. Böylece markanızın öyküsünü, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi çok daha geniş kitlelere ulaştırabilirsiniz.

LinkedIn, Facebook, Instagram, Twitter, TikTok, YouTube, Vimeo başta olmak üzere bütün sosyal medya platformlarında markanızın tanınmasını ve bilinmesini sağlamak, kitlenizle her mecrada iletişim halinde olmak istiyorsanız, Dijital Karma’nın sunduğu eşsiz sosyal medya danışmanlığı hizmetlerine yakından bakmalısınız.

Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir?

Sosyal medya danışmanlığı, markanızın bütün online mecralardaki varlığını düzenlemenin ve sürdürmenin yanı sıra bu mecralarda yeni kitlelere ulaşmasını sağlar.

Sosyal medya platformlarının değişen dinamiklerini ve trendlerini yakından takip eden, alanında uzman, yaratıcı sosyal medya danışmanlarının yardımı ile markanızın online kimliğini sıfırdan yaratabilir ya da var olanı şekillendirebilirsiniz. İşletmenizin geleceğini doğrudan etkileyen sosyal medya kullanımı, potansiyel müşterilerinize iletişim kurmanızı sağladığı gibi satışlarınızı da etkiler.

Hangi Hizmetleri Kapsar?

Etkili sosyal medya kullanımı ile rakiplerinizden bir adım öne çıkmanızı sağlayan sosyal medya danışmanlığı, aşağıdaki hizmetleri içermektedir:

  • Sosyal medya stratejisi kurma: Markanızın hikâyesi, işletmenizin pazarlama hedefleri gibi pek çok faktör tarafından şekillendirilen sosyal medya stratejiniz, sosyal medyadaki aktivitenize kılavuzluk eden bir pusula gibidir. Hedeflerinize ulaşmak için stratejinizin uzmanlar tarafından dikkatle inşa edilmesi gerekir.
  • Marka imajı ile uyumlu sosyal medya profili oluşturma: Hizmet verdiğiniz sektör, müşteri kitleniz gibi faktörlere göre, marka imajınıza uyumlu bir şekilde sosyal medya profiliniz oluşturulmalıdır.
  • İçerik üretimi: Görsel ve metinsel olarak iki ana bölüme ayrılan içerik üretimi; etkileyici resim, grafik, gif ve video çalışmaları, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi tanıtan metin çalışmaları ve benzer süreçleri içerir.
  • Reklam, kampanya ve bütçe yönetimi: Online mecralardaki (Facebook, Google, Instagram, Twitter, LinkedIn, vb.) reklam kampanyalarınızın yürütülmesi ve planlanmasını içerir.
  • Sosyal medya trendlerinin ve gündemin takip edilmesi: Sosyal medya algoritmaları ve trendleri çok sık değişmektedir. Markanızın gündemde kalabilmesi ve hedef kitlenize ulaşabilmesi için bu trend ve değişimler yakından takip edilmeli, içerikleriniz bu değişimlere paralel olarak üretilmelidir.
  • Kriz yönetimi: Olası bir kriz durumunda marka değerinizin zarar görmemesi, müşteri kitlenizin korunması ve işletmenizin itibarının zedelenmemesi için uzmanlar tarafından yürütülen etkili bir kriz yönetimi, işletmenizin en önemli ihtiyaçlarından biridir.
  • Sosyal medya çalışma planı: Her ay yapılacak paylaşımlar, yayınlanacak içerikler dikkatle planlanmalıdır, zira sosyal medyada başarı sağlamak için istikrar gereklidir. Sosyal medya danışmanlığı aldığınızda Dijital Karma bunu sizin için yapar ve haftalık ya da aylık planları onayınıza sunar.
  • Raporlama: Markanızın sosyal medya performansını takip etmeniz için Dijital Karma size ihtiyaca göre haftalık ya da aylık detaylı raporlar hazırlar.

Neden Sosyal Medya Danışmanlığına İhtiyacınız Var?

Sosyal medya danışmanlığı, işletmenizin doğru zamanda doğru kişilere ulaşabilmesini sağlar. Gelişmiş hedefleme seçeneklerini kullanarak reklamlarınızın potansiyel müşterilerinize ulaştığından emin olmak için sosyal medya danışmanınızın uzmanlığına ihtiyaç duyarsınız.

Reklam planlarını yapmak, bütçenizi kontrol altında tutmak, yalnızca geri dönüş aldığınız reklamların maliyetini karşılamak, reklamlarınızın performansını takip etmek ve raporlamak gibi önemli sosyal medya yönetimi faaliyetlerini sizin için yerine getiren sosyal medya danışmanınız ile vaktinizi ve kaynaklarınızı daha verimli kullanırsınız.

Neden Dijital Karma’yı Seçmelisiniz?

Butik hizmet anlayışımız, ilk günkü heyecanımız ve yıllar boyu biriktirdiğimiz tecrübemiz ile Dijital Karma ekibi olarak işletmenizin online mecralardaki varlığını dikkatle planlıyor, ihtiyaçlarınıza uygun, özgün çözümler üretiyoruz.

Markanızın bilinirliğini arttırmak, müşteri kitlenizi genişletmek, satışlarınızı yükseltmek, marka imajınızı güçlendirmek… Hedefiniz her ne olursa olsun, Dijital Karma’nın sosyal medya uzmanları sizi zirveye çıkarmak için burada. Hemen bize ulaşın, markanızın geleceğini birlikte şekillendirelim.