Google Alışveriş Reklamları

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s

Google Shopping Ads

İnternetin en sık ziyaret edilen sayfası Google, tarayıcıyı açma sebebimiz her ne olursa olsun hepimizin ilk durağı. Aradığımız bilgiyi, siteyi ya da ürünü yalnızca milisaniyeler içinde karşımıza getiren Google’ın arama sonuçları sayfasına reklam vererek işletmenizi öne çıkartabilirsiniz.

7 gün 24 saat dünyanın dört bir yanından milyarlarca kullanıcıya ulaşan Google, çevrimiçi alışverişin de ilk basamağı. Pek çok kullanıcı, satın almayı planladığı ürünü ilgili anahtar kelimeler ile Google’da aratarak ürün hakkında detaylı bilgiye ve kullanıcı yorumlarına ulaşıyor. Siz de ürünlerinizin Google arama sonuçları sayfasının ilk sırasında listelenmek istiyorsanız, Google Alışveriş (Ürün Listeleme / Merchant Center) Reklamlarından yararlanabilirsiniz.

Google Alışveriş Reklamı Nedir?

Google Alışveriş Reklamları, kullanıcılar belli anahtar kelimeler ile Google’da arama yaptığında sonuç sayfasının en tepesinde çıkmaktadır. Bu alanda kullanıcıların aradığı ürünün yüksek kaliteli bir görseli ile ürün ismi ve fiyat gibi detaylı bilgiler yer almaktadır.

Google’a alışveriş reklamı vererek siz de işletmenizi rakiplerinizden bir adım öne çıkartabilir, potansiyel müşterilerinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Google Alışveriş Reklamlarını kişiselleştirebilir ve reklamlarınızın erişimini Google tarafından sağlanan istatistikler ile takip edebilirsiniz.

Google Alışveriş Reklamlarının İşletmelere Faydası Nedir?

Google Alışveriş Reklamları, işletmelere daha geniş bir kitleye ulaşma, marka bilinirliğini ve satışlarını arttırma imkânı sunar. Özellikle e-ticaret işletmenizin operasyonlarının büyük bir parçasını oluşturuyorsa, Google Alışveriş Reklamları işletmeniz için eşsiz bir fırsat.

Arama sonuçlarının gösterildiği sayfanın en tepesinde yer alan Google Alışveriş Reklamları, internet kullanıcılarının dikkatini milisaniyeler içinde çeker. Böylece işletmeniz kullanıcılar tarafından belli anahtar kelimeler ile özdeşleştirilir. Konum avantajının yanı sıra daha büyük bir kitleye ulaşabilen Google Alışveriş Reklamlarını yönetmek çok kolaydır. Saniyeler içinde reklamınızı yayına alabilir, yayından kaldırabilir ya da reklam kampanyalarınızın istatistiklerini görebilirsiniz.

Yüksek bir geri dönüş oranı sağlayan Google Alışveriş Reklamları ile işletmenizi bir adım öteye götüreceksiniz! İnternet kullanıcıları sıklıkla ürünü satın alma kararını verdikten sonra ürünü Google’da ilgili anahtar kelimeler ile ararlar. Google Alışveriş Reklamlarını tercih ettiğinizde; uygun fiyatlı alternatifleri görmek, kullanıcı yorumlarını okumak ya da ürün hakkında bilgi almak için ürüne ait anahtar kelimeyi arayan kullanıcıların karşısına, arama sonuçları sayfasının en tepesinde çıkarsınız. Bir başka deyişle, Google Alışveriş Reklamları ile satın alma motivasyonuna sahip kullanıcılara kolaylıkla ulaşırsınız, böylece reklam bütçeniz size satış olarak geri döner.

Google Alışveriş Reklamları Nasıl Çalışır?

Kullanıcılar bir ürüne karşılık gelen anahtar kelimeler ile arama yaptığında, arama sonuçlarının gösterildiği sayfanın en tepesinde Google Alışveriş Reklamları çıkar. Kullanıcıların dikkatini yüksek kalitede görseller ve ürün fiyatı ile çekmeyi başaran Google Alışveriş Reklamları ile reklam bütçenizi satışa dönüştürmek çok kolay. 

Google Alışveriş Reklamları Nasıl Oluşturulur?

Google Alışveriş Reklamları ile daha geniş bir kitleye hitap etmek ve markanızın bilinirliğini arttırmak mümkün. Bu mecraya reklam vermek için Google Ads ya da Google Ads API kullanmalısınız. Google Merchant Center’da ürün bilgilerinizi yazdıktan sonra AdWords’te Alışveriş kampanyanızı oluşturmanız yalnızca saniyelerinizi alacak.

Google Alışveriş Reklamları ile daha büyük kitlelere ulaşmak ve karlılığınızı arttırmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçin. İşletmenize özel, e-ticaret uyumlu Google Alışveriş Reklamları çözümleri ile sizi bir sonraki adıma taşıyalım.

Dijital Dünyaya İmzanızı Atın!

Marka bilinirliğinizi arttırmak, satışlarınızı ve karlılığınızı yükseltmek, web sitenizin trafiğini artırmak, işinizi büyütmek… Hedefiniz ne olursa olsun, Dijital Karma internetin uçsuz bucaksız okyanuslarında size kılavuzluk etmek için burada!

Reklam verme, istatistik çıkarma, hedefleme, marka bilinirliği arttırma, içerik üretme gibi pek çok ihtiyacınıza özgün çözümler üretiyoruz. İşletmeniz için Google Alışveriş Reklamları kampanyası yönetmek, en uygun reklam içeriklerini üretmek ve müşteri kitlenizi genişletmek istiyorsanız bizimle iletişime geçin.