Fotoğraf ve Video Prodüksiyon

Görsel medyanın gücüyle markanızı akılda kalıcı kılın, potansiyel müşterilerinize ulaşıp hedef kitlenizi genişletin.

multimedia 10 copy

Görsel medyanın gücüne inanın! Yapılan araştırmalara göre, insan beyni görsel veriyi, yazıdan tam 60.000 kat daha hızlı işliyor. Bir başka deyişle beynimize giden en kısa yol, gözlerimizden geçiyor! İnsanların %80’i, gördüklerini daha iyi hatırlarken yalnızca %10’u duyduklarını daha iyi hatırlıyor. Sanal mecrada görsel içerik, 12 kat daha çok etkileşim alıyor.

Markanızın müşterileriniz ve potansiyel müşterilerinizin aklında kalmasını, daha geniş kitlelere ulaşmasını istiyorsanız insan beyninin görsel veriye karşı hassasiyetini muhakkak değerlendirmelisiniz. Editöryel görseller, ürün çekimleri, marka tanıtım videoları, life style çekimler, still life çekimler ve kaliteli görsel içerikler ile markanızın çevrimiçi varlığını zenginleştirin, müşterilerinizi ve potansiyel müşterilerinizi etkileyin.

Ürün Çekimi

Ortalama bir internet kullanıcısı, bir ürünü satın almadan önce tam 7 kere inceler. Potansiyel müşterilerinizi tam 7 kere ürününüze çekmek, akıllarında yer etmek için etkileyici, şık, kaliteli ürün görsellerine ihtiyaç duyarsınız.

Ürününüzün farklı açılardan detaylı bir şekilde gösterildiği profesyonel ürün çekimleri, markanıza ait ürünlerin rakipleri arasında öne çıkmasını sağlar. Ayrıca müşterilerinizi ve potansiyel müşterilerinizi ürününüz hakkında bilgilendirir, neyi satın aldıklarını açık seçik bir şekilde gösterir.

Ürün görselleri ve videoları aydınlık, yüksek kaliteli, dikkat çekici ve detaylı olan markaların satışları, düşük kaliteli ürün görsellerine sahip markalardan çok daha yüksektir.

Hem marka imajınızı güçlendirmek hem de satışlarınızı arttırmak için şık ve profesyonel ürün çekimlerine vakit ve bütçe ayırmalısınız.

Life Style Sosyal Medya İçerik Çekimi

Life style fotoğrafçılık, bireylerin ve toplulukların fotoğraflarını çekmeye odaklanan bir fotoğrafçılık disiplinidir. Günlük hayattan kareler, özel etkinliklerden, belirli günlerden kareler başta olmak üzere pek çok portre stili ve editöryel fotoğraf bu kategoriye dahil edilebilir.

Sanatsal bir bakış açısıyla çekilen life style fotoğraflar, bir hikaye anlatıyor olmaları sebebiyle özellikle dikkat çekmektedir. Işıklandırma, arka plan, fotoğraf karesindeki elemanlar gibi pek çok detayın incelikle düşünüldüğü life style fotoğrafları, sosyal medyada sıklıkla paylaşılmaktadır. Instagram başta olmak üzere pek çok mecrada kullanıcılardan yüksek etkileşim alan profesyonel life style çekimler ile kişisel sosyal medya hesabınızın etkileşimini arttırabilir, kişiliğinizi ve tarzınızı ortaya koyan özgün paylaşımlar yapabilirsiniz.

Life style fotoğrafları ayrıca markanızın hikayesini anlatmak için de tercih edebilirsiniz. Verdiğiniz hizmetleri ya da sattığınız ürünleri hayatın içinden fotoğraflara yerleştirerek takipçi kitlenizle duygusal bir bağ kurabilir, iletişiminizi kuvvetlendirebilirsiniz.

Life style fotoğraf içerikleri, yüksek düzeyde teknik bilgi ve tecrübenin yanı sıra ışık, tripod, filtre, çeşitli objektifler gibi profesyonel ekipmanlar da gerektirmektedir. Bu sebeple önde gelen sosyal medya içerik üreticilerinin yanı sıra pek çok marka da deneyimli ajanslardan life style görsel içerik prodüksiyonu hizmeti almaktadır.

Still Life Çekim

Still life fotoğrafçılık, sıklıkla objeleri konu alan bir fotoğrafçılık disiplinidir. Editöryel çekimler, ürün fotoğrafları başta olmak üzere, dijital ve geleneksel pazarlamada sıklıkla kullanılan pek çok fotoğraf still life kategorisine girmektedir.

Sanatsal bir bakış açısı ile teknik bilgiyi bir araya getiren still life çekimler sıklıkla stüdyo ortamında, kontrollü ışık kullanımı ve teknik ekipman ile yapılmaktadır. Böylece fotoğrafın konusunun üstün özelliklerini vurgulayan, kaliteli ve gerçekçi fotoğraflar ortaya çıkmaktadır.

Özellikle kurumsal markalar tarafından sıklıkla tercih edilen still life çekimler ile hem sosyal medyada hem kurumsal web sitesinde hem de katalog gibi ürünlerde kullanmaya uygun görseller üretilmektedir.

Marka Kimliğine Uygun Video Prodüksiyonu

Markanızın çevrimiçi ortamlarda öne çıkması ve bilinirliğinizin artması için marka kimliğine uygun video ve görsel içeriklerden faydalanabilirsiniz. Markanızın kurumsal duruşu, hizmet verdiği sektör ve hikayesine uygun olarak kurgulanan özgün video içerikler, rakipleriniz arasından ayrışmanızı sağlayacağı gibi müşterileriniz ve potansiyel müşterileriniz ile verimli bir iletişim kurmanızı da sağlayacaktır.

Pazarlama ve reklamın yanı sıra sektörünüze özel etkinlik, fuar gibi organizasyonlarda, kurumsal web sitenizde, sosyal medya hesaplarınızda ve B2B iletişimlerinizde de markanıza özel tasarlanmış ve kurgulanmış video içeriklerini kullanabilirsiniz.

Dünyaya Dijital Karma’nın Objektifinden Bakın!

Tecrübe ve teknik bilgisi ile öne çıkan Dijital Karma ekibi, markanızın her türlü görsel iletişim ihtiyaçları için özgün çözümler üretiyor. Stüdyo çekimleri, dış mekân ve iç mekân çekimleri, life style fotoğraf çekimleri, still life fotoğraf çekimleri ve marka kimliğine uygun video prodüksiyonu başta olmak üzere pek çok farklı stil ve formatta özgün, profesyonel ve kaliteli görsel içerikler için hemen bizimle iletişime geçin!