Google Reklamları (Google Ads)

Dünyanın en popüler arama motoru Google’da sağlam bir yer edinerek potansiyel müşterilerinize ulaşın.

Google Ads

Google Ads ile yeni ve daha geniş kitlelere markanızı tanıtabilir, işletmenizi büyütebilirsiniz. İnternet kullanıcılarının %90’ından fazlasının web deneyimi, bir arama motorunda başlar. Dünyanın en popüler arama motoru olan Google’da işletmenize sağlam bir yer edinin ve potansiyel müşterilerinizle iletişim kurmaya bugün başlayın.

İnternet kullanıcıları ne satın alacaklarını, nereye gideceklerini ya da ne yiyeceklerini Google’da arar. Google AdWords Reklamları ile işletmenizin bu aramalarda en yukarıda çıkmasını sağlayabilir, potansiyel müşterilerinizin Google’a sorduğu soruların cevabı olabilirsiniz. Mobil cihazlardan masaüstü bilgisayarlara, Google AdWords ile her mecradan hedef kitlenize ulaşabilirsiniz.

AdWords ile dilerseniz web sitenizin trafiğini arttırabilir, dilerseniz de işletmenizin satışlarını yükseltecek kampanyalar düzenleyebilirsiniz. Reklam bütçenizi zorlamadan işletmeniz için etkili, geri dönüş oranı yüksek ve başarılı bir AdWords reklam kampanyası yürütebilirsiniz.

İşletmenizi bir adım öteye götürmek için hemen Dijital Karma’nın eşsiz Google Ads çözümlerine göz atın.

İşletmeler Neden Google Reklamı Vermeli?

Her gün dünyanın dört bir yanından, her yaştan internet kullanıcıları tam 5.8 milyar Google araması yapıyor. Alışveriş, eğitim, iş, seyahat, yemek ve daha pek çok konuda bilgi almak, hizmet ya da ürün satın almak için internet kullanıcıları Google’dan yardım alıyor. Siz de bu dinamik ve popüler platformda yerinizi alarak işletmenizi potansiyel müşterilerinizle buluşturabilirsiniz.

Google reklamları ile hedef kitleniz ne kadar niş olursa olsun doğru zamanda doğru mesajlar ile doğru kişilere ulaşabilirsiniz. Hedeflemenizi yaparken lokasyon, ilgi alanı, bağlam gibi pek çok parametreyi kullanarak reklamlarınızın potansiyel müşterilerinize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Google Ads ya da eski adıyla Google AdWords, geleneksel medyadan ayrışan, kendine has dinamikleri ile her büyüklükte işletmeye benzersiz imkanlar sunuyor. Geleneksel medyadan farklı olarak reklamınızın kimler tarafından görüntüleneceğini detaylı bir şekilde seçebildiğiniz (yaş, beğeniler, lokasyon, vb.) Google reklamları için başlangıç bütçeniz bin lira ya da on lira olabilir. Hedeflerinize, işletmenizin büyüklüğüne ve bütçenize göre planlayabileceğiniz Google Ads ile yüksek meblağlar harcamadan da geri dönüş alabilir, web sitenizin trafiğini arttırabilir ya da markanızı yeni kitlelere tanıtabilirsiniz. Reklam planlama ve bütçe kontrolündeki esnekliği ile Google Ads, her büyüklükte işletmeye etkileyici sonuçlar vadediyor.

Yalnızca hedef kitleniz reklamlara tıkladığında ödeme yaptığınız Google Ads, reklam takibi ve performans ölçümlerinde de netlik ve esneklik sağlıyor. Böylece reklamlarınızın ne kadar başarılı olduğunu, kampanyanızın işletmenize ne kadar bilinirlik ve yeni müşteri sağladığını takip edebilirsiniz.

Google Reklam Modelleri

İnternetin en büyük oyuncularından biri olan Google, işletmelere pek çok farklı reklam modeli sunmakta. Faaliyet gösterdiğiniz sektör, işletmenizin büyüklüğü, reklam kampanyasından beklentileriniz gibi faktörleri göz önünde bulundurarak size en uygun Google reklam modelini seçebilir ve başarılı bir kampanya yürütebilirsiniz.

Google reklam modelleri, aşağıdaki seçenekleri içermekte:

  • Arama Ağı Reklamları,
  • Merchant Center (Alışveriş) Reklamları,
  • Görüntülü Reklam Ağı,
  • YouTube Reklamları,
  • Gmail Reklamları,
  • Re-marketing (Yeniden Hedefleme) Reklamları.

Google Reklamları Nasıl Verilir?

Google’a reklam vermek çok kolay! Öncelikle Google Ads hesabınızı oluşturmalı, sonra da reklamınız için en uygun modeli, hedeflemeyi ve bütçeyi seçmelisiniz. Hepsi bu!

Google Reklam Ücretleri

Tercih ettiğiniz reklam modeline, hedeflemenize ve kampanyanızın detaylarına göre Google reklam ücretleri değişmekte. Geleneksel reklamlardan farklı olarak herhangi bir başlangıç fiyatı olmayan Google reklamlarında bütçenizi aşmadan etkili bir reklam kampanyası yürütebilirsiniz.

Neden Google Reklam Ajansına İhtiyacınız Var?

Günümüzün en etkili dijital ekosistemlerinin başında gelen Google Ads, potansiyel müşterilerinize en hızlı şekilde ulaşmanın yolu. Öyle ki, iyi yönetilmiş Google reklamları ile işletmenizin kaderini değiştirebilir, müşteri kitlenizi ve web sitenizin trafiğini katlayabilirsiniz.

Google Ads hesabı açmak ve Google’a reklam vermek çok kolay, fakat bu reklamların optimizasyonunu yapmak, işletmenize satış ve trafik olarak dönmesini sağlamak üst düzey uzmanlık ve tecrübe gerektirmekte. Bu yüzden bir Google reklam ajansı ile iş birliği yapmak, işletmenizin reklam bütçesinden mümkün olan en yüksek faydayı almasını ve Google reklamları ile marka bilinirliğinizin ciddi bir oranda arttırmasını garanti altına alır.

Sektörü tanıyan, ihtiyaçlarınıza uygun pazarlama stratejileri üreten ve sektördeki deneyimi ile işletmenizin rakipleri arasında öne çıkmasını sağlayan Google reklam ajansları ile geri dönüş oranı yüksek bir reklam kampanyası yürütmek mümkün.

Dijital Karma ile İşletmenizi Bir Adım Öteye Taşıyın!

İstatistikler, anahtar kelimeler, açık arttırmalar, geri dönüş oranları… Pek çok teknik detayı ve incelikli parametreleri ile Google Ads epey yorucu ve kafa karıştırıcı olabilir. Detaylarda kaybolmak yerine işletmenizin geleceğini planlamak istiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçin! Dijital Karma ekibi olarak sektördeki engin deneyimimiz ve ilk günkü gibi coşkun heyecanımızla işletmenize özel stratejiler, Google Ads çözümleri ve dijital kampanyalar üretmek için sabırsızlanıyoruz!